SIKÇA SORULAN SORULAR

Merak ettiklerinizi konu seçerek veya arama alanına yazarak bulabilirsiniz.

SIKÇA SORULANLARDA ARAYIN

Kurumsal şirketler, ticari kuruluşlar, orta ve küçük ölçekli şirketler ile bireysel müşteriler Garanti BBVA Filo’nun geniş araç segmentinden faydalanabilir ve uzun dönem araç kiralayabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun olan ve Türkiye’de satılan her marka ve model aracı Garanti BBVA Filo güvencesiyle kiralayabilirsiniz.

İsterseniz tek bir araç isterseniz geniş bir filoyu Garanti BBVA Filo’dan kiralayabilirsiniz.

Garanti BBVA Filo’dan en az 12 ay, en fazla 47 ay için araç kiralayabilirsiniz.

Bariyer, trafik lambası gibi kamu mallarına zarar gelmesi halinde zabıt tutulması gerekir.  Zabıt sayesinde verilen zarar sigorta kapsamında karşılanır. 

Kaza durumunda acil yardıma ihtiyacınız varsa vakit kaybetmeden 444 1 439 numaralı 7/24 Acil Yardım Hattı’nı arayın. Sadece maddi hasarınız varsa ve kazaya karışan diğer sürücülerle mutabık kaldıysanız Kaza Tespit Tutanağı doldurmalı ve hasarı fotoğraflamalısınız. Kaza sonrasında aracınız hareket edebiliyor olsa da en az 15 dakika çalıştırmadan beklemelisiniz. Bu arada aracın kaputunu açarak herhangi bir kırık olup olmadığını, yağ ve hararet göstergesini kontrol etmelisiniz. Sonrasında aracınızı kullanabilirsiniz. Güvenliğiniz için aracınızı en yakın serviste kontrol ettirmenizi öneririz.

Araçlarınızı tabii ki yurt dışında kullanabilirsiniz. Ancak bunun için Garanti BBVA Filo Sigorta ile iletişime geçmeniz gerekir. Sizin veya şirketinizin vereceği taahhütname ile araçları yurt dışında kullanacak kişilerin vekaletnamesi, Garanti BBVA Filo Sigorta tarafından hazırlanır; yeşil sigorta ile birlikte size teslim edilir. Yurt dışı kullanım için gerekli tüm izin ve prosedürlerin masrafları da faturanıza yansıtılır. Daha detaylı bilgi için mesai saatlerinde  0216 625 43 00 numaralı telefondan Garanti BBVA Filo Sigorta’ya ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçlar için imzaladığınız sözleşmeler kapsamında, ödeme planlarınızda değişiklik yapmanız maalesef mümkün değil.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçların plakalarında tercih ettiğiniz il kodunu kullanabilirsiniz. 

Garanti BBVA Filo’dan bireysel olarak kiraladığınız araçları birinci derece yakınlarınız, kurumsal olarak kiraladığınız araçları ise şirketinizde bordrolu çalışan tüm personeliniz kullanabilir. Elbette tüm araç kullanıcılarının yasal olarak geçerli sürücü belgesine sahip olmaları gerekir.

Elbette. Garanti BBVA Filo’dan uzun dönem kiraladığınız araçları, size özel avantajlarla satın alabilirsiniz. Kiralama döneminiz sona erdiğinde Garanti BBVA Filo ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçlara, sözleşmenizde belirtilen özelliklerin dışındaki ekipmanları ilave etmeniz maalesef mümkün değil. Ancak anlaşmalı servislerimizin onayladığı orijinal ekipmanları, öncesinde Garanti BBVA Filo’dan yazılı izin ile aracınıza taktırabilirsiniz.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçlar, sözleşmeniz boyunca sizin şirketiniz için yola çıkıyor. Bu yüzden aracınızın şirketinizi temsil etmesini önemsiyoruz ve logo yaptırma işlemlerini de biz üstleniyoruz. Ek hizmet olarak sözleşmenize eklemek ve logonuzu nerede yaptırabileceğinizi öğrenmek için 0216 625 43 00 numaralı telefondan Garanti BBVA Filo Operasyon Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçlardaki kullanma kılavuzunda, hangi kilometre aralıklarında periyodik bakım yaptırmanız gerektiği yer alır. Periyodik bakımınızı belirtilen kilometre aralıklarında, aracınızın markasına uygun anlaşmalı servislerde yaptırabilirsiniz. Garanti BBVA Filo’nun anlaşmalı olduğu servislerden birini seçin ve hemen randevunuzu alın.

Kiraladığınız tüm araçların periyodik bakım masrafları, anlaşmalı servislerde yapılması şartıyla Garanti BBVA Filo tarafından karşılanır ve kesinlikle faturanıza yansıtılmaz.

Garanti BBVA Filo’dan kiraladığınız araçları güvenli şekilde kullanmaya devam edebilmek için lastiklerinizi zamanı geldiğinde mutlaka değiştirmelisiniz. Mevsim döngüleri lastik değişimi için en önemli dönemler. Araçlarınıza Eylül ayın itibariyle kış lastiklerinizi, Nisan ayında ise yaz lastiklerinizi takmalısınız. Garanti BBVA Filo kullanmadığınız mevsim lastikleriniz için lastik saklama hizmeti sunuyor. Ayrıca sözleşmenizde belirtilen kilometreleri aştığınızda da lastiklerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Lastik değişimi, lastik bayii randevu bilgisi ve yeni lastik talepleriniz için lastik değişim formunu doldurabilir veya mesai saatlerinde 0 216 625 43 00 numaralı telefondan Garanti BBVA Filo Operasyon Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Yol güvenliğiniz için ikaz göstergelerinden biri uyarı verdiğinde, vakit kaybetmeden Garanti BBVA Filo’yu bilgilendirin. Mesai saatlerinde0 216 625 43 00 numaralı telefondan Garanti BBVA Filo Operasyon Merkezi’ne, mesai saatleri dışındaysa 444 1 439 7/24 Acil Yardım Hattı’na ulaşın. Uzman ekibimiz, arıza çözümüyle ilgili yararlı yönlendirmelerde bulunacak ve gereken durumlarda size anlaşmalı servislere yönlendirecektir.

Elbette. OGS veya HGS cihazlarını kullanarak yolculuklarınızı kolaylaştırmak için imzalı talebinizi Garanti BBVA Filo’ya ulaştırmanız yeterli. Bireysel kiralamalarda sözleşme sahibinin, kurumsal kiralamalarda ise şirket yetkilisinin imzasıyla hazırlanan yazılı talebiniz bize ulaşır ulaşmaz gereken yetki yazısını hazırlayıp size iletiyoruz. Bu belge ile OGS / HGS cihazınızı alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken en önemli şey bizi bilgilendirmek. Mesai saatlerinde 0 216 625 43 00 numaralı telefondan Garanti BBVA Filo Operasyon Merkezi’ne ulaşın ve ekibimizin yapacağı yönlendirmeleri dikkatle takip edin. Plaka ve ruhsat değişimiyle ilgili tüm masrafları faturanıza yansıtmamız gerekecek.

Araç iadesinde en önemli şey aracınızı Garanti BBVA Filo’dan teslim aldığınız şekilde ve tüm aksesuarlarıyla birlikte iade etmeniz. Eğer aracınızda bir hasar mevcutsa iade öncesinde anlaşmalı servislerimizde onarımını tamamlamalısınız ve aracın eksiklerini gidermelisiniz. Aracınızda yapıştırmalı kapı giriş kartı, OGS/HGS, otomatik yakıt dolum cihazı gibi sonradan takılmış ekipman veya cihazlar varsa, tamamının sökülmüş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Aracınızın Garanti BBVA Filo’ya iadesini asıl ve yedek anahtarları, ruhsatı, egzoz emisyon pulu ve muayene belgeleri, tüm avadanlık seti (stepne, kriko, bijon anahtarı, şifreli bijon, zincir seti, ilk yardım çantası ve yangın tüpü) ve eğer kendiniz depoluyorsanız, aracınızın kış lastikleri ile birlikte yapmalısınız.