GÜVENLİK POLİTİKAMIZ

Garanti BBVA Filo İnternet Şubesi kullanımınızda bilgilerinizin güvenliğine son derece önem veriyoruz. Aldığımız önlemlerin yanında siz de Garanti BBVA Filo İnternet Şubesinde işlemlerinizi güvenle yapabilmeniz için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

 

Garanti BBVA Filo olarak; güvenliğinize önem veriyor, en yeni ve gelişmiş önlemleri sizin için sürekli takip ederek, en sıkı güvenlik standartlarını uyguluyoruz. Kişisel güvenlik ve gizlilik seviyenizi en yüksekte tutabilmek adına, siz değerli müşterilerimizin de bazı hususlara dikkat etmesi gerekliliğini hatırlatmak isteriz.

Kiminle Görüşüyorsunuz?

Sizi arayan ve kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan, sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir. Garanti BBVA Filo müşteri bilgilerinizi veya İnternet Şubesi bilgilerinizi Garanti BBVA Filo dışında kimseyle paylaşmayın. İnternet şubesi parolanız ise sadece sizin bilebileceğiniz bir bilgidir ve Garanti BBVA Filo dahil olmak üzere kimseyle paylaşmayın.

İnternet Şubesi Parolanız Yeterince Karmaşık mı?

Doğum tarihi, takma ad gibi kolay tahmin edilebilecek parolalardan kaçınmalısınız. Birçok kişi karmaşık parolalar kullanmaları durumunda bu parolalarını unutacaklarını düşünür. Bunu engellemek için kolayca hatırlayabileceğiniz bir kelimenin içine rakamlar ekleyebilirsiniz.

Şirketimizdeki Bilgileriniz Güncel mi?

Garanti BBVA Filo İnternet Şubesini kullanabilmeniz için cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin, şirketimizin kayıtlarında her zaman güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Cep telefonu numaranınız değiştiği takdirde Garanti Filo’ya haber vermeyi unutmayın.

Doğru Web Sitesi veya Uygulamayı mı Kullanıyorsunuz?

Garanti BBVA Filo web sitesine, internet tarayıcısının adres çubuğuna "www.garantibbvafilo.com.tr" yazılarak erişim tercih edilmelidir.

SMS, e-posta ve sosyal medya üzerinden yönlendirildiğiniz veya arama motorları üzerinden giriş yaptığınız web sitelerinin adreslerini ve sertifikalarını mutlaka kontrol edin. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayın ve ilgili kuruma bilgi verin.

Cep telefonlarınıza yüklemek istediğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indiriniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz, size gelen SMS'ler ve kişisel bilgileriniz ele geçirilebilir.

Antivirüs kullanıyor musunuz?

Hem cep telefonunuzda hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüs yazılımınız yoksa, sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.  Cihazlarınızı korumak için güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanın.

Daha fazla bilgi almayı asla ihmal etmeyin, sadece riskleri ve önlemleri bilirseniz güvende olabilirsiniz.